• Kategorie
  • Szukaj
  • Kosmetyki - Wielka 5

Wielka Piątka Kobiety kontra czas – minimalizm kosmetyczny w praktyce

 Pielęgnacja nie musi być trudna, czasochłonna i skomplikowana. Nie musisz stać godzinami przed lustrem ani krążyć między regałami w drogerii, zastanawiając się, co jeszcze kupić. Moja koncepcja Wielkiej Piątki Kobiety kontra czas uporządkuje i uprości wszystko, co wiesz o pielęgnacji, zajmie Ci maksymalnie kilka minut dziennie i zapewni Twojej skórze wszystko, co jest jej potrzebne. 

 Ideę minimalizmu kosmetycznego zamknęłam w koncepcji Wielkiej Piątki i po raz pierwszy opisałam w książce „Kobieta kontra czas”, choć od wielu lat do takiego 5-punktowego planu zachęcam moje pacjentki.

 Wielka Piątka zawiera 5 elementów, oznaczonych od W1 do W5. Ich kolejność jest przypadkowa, lecz każdy z tych elementów jest równie istotny.

  1. Fotoprotekcja (W1)
  2. Nawilżanie (W2)
  3. Oczyszczanie i złuszczanie (W3)
  4. Antyoksydanty (W4)
  5. Retinoidy (W5)

W Twojej pielęgnacji nie może zabraknąć żadnego z wymienionych elementów, co nie oznacza, że wszystkie powinnaś stosować równocześnie.

 Jeżeli jesteś na początku swojej pielęgnacyjnej drogi, przyjrzyj się 2 elementom: W3 – oczyszczaniu, które rozpoczyna zarówno poranną, jak i wieczorną pielęgnację, oraz W2 – nawilżaniu, którego nigdy nie może zabraknąć. Następnie włącz kolejne kroki. 

 Każdy z elementów pielęgnacji rozłożyłam na czynniki pierwsze w książce „Kobieta kontra czas”, jeżeli jednak preferujesz wiedzę w pigułce, zapraszam Cię na mojego bloga.


Zobacz film:

W3 – Bubble Clean to łagodna pianka do mycia twarzy. W jej składzie znajdziesz delikatne substancje myjące oraz prebiotyki, alantoinę i pantenol, dzięki którym skóra po umyciu jest oczyszczona bez uczucia napięcia i wysuszenia. Delikatny owocowy zapach i lekka konsystencja pianki sprawią, że zakochasz się w niej od pierwszego umycia.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność
99.00
szt. Do przechowalni
W3 – Almond Peel to delikatny peeling drobnoziarnisty przeznaczony do regularnego wspomagania procesów złuszczania. Zawiera drobinki łupin migdałów oraz ekstrakt z granatu i żurawiny, które łagodnie, ale skutecznie złuszczają martwy naskórek, pozostawiając skórę gładką i promienną. Zgodnie z ideą minimalizmu kosmetycznego Wielkiej Piątki, stworzoną przez dr n. med. Aleksandrę Żerdzińską, złuszczanie wraz z oczyszczaniem to jeden z 5 podstawowych elementów pielęgnacji, określany jako element W3.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność
129.00
szt. Do przechowalni
Tonik z kwasem pirogronowym, mlekowym i niacynamidem na bazie wody konopnej. Tonik W3 – grapes jest cząstką przemyślanej pielęgnacji według Wielkiej Piątki Kobiety kontra czas, w której produkty złuszczające zajmują ważne miejsce. Kompozycja składników powoduje, że jest to produkt dla skóry dojrzałej (w ramach profilaktyki anty-aging), trądzikowej i łojotokowej, zwłaszcza gdy problemem są zaskórniki i zmiany zapalne pozostawiające po sobie przebarwienia.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność
159.00
szt. Do przechowalni
W2 – Hydra Protect to odżywczo-nawilżający krem o bogatym składzie, który może być stosowany zarówno na noc, jak i na dzień. Nawilżanie, wzmacnianie i ochrona bariery hydrolipidowej to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji, w koncepcji Wielkiej Piątki Kobiety kontra czas oznaczony jako element W2. Wielka Piątka jest systemem uwzględniającym 5 elementów codziennej pielęgnacji, który został opracowany przez dermatologa i specjalistę medycyny estetycznej dr n. med. Aleksandrę Żerdzińską, aby zaspokoić wszystkie potrzeby skóry.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność
179.00
szt. Do przechowalni
Serum antyoksydacyjne o lekkiej, emulsyjnej konsystencji chroni skórę przed atakiem wolnych rodników. Te reaktywne związki chemiczne odpowiadają za przyspieszenie procesu starzenia, powstawanie stanów zapalnych na skórze oraz przebarwień. Stąd obecność antyoksydantów (zarówno w pielęgnacji, jak i w diecie) jest sprzymierzeńcem każdej skóry, która chce wyglądać zdrowo.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność
179.00
szt. Do przechowalni
Krem W1 - Skin Friend to innowacyjny krem na dzień z filtrem. To produkt do codziennej pielęgnacji i kluczowy element świadomej troski o skórę, zgodnie z zasadami Wielkiej Piątki opracowanymi przez dermatologa dr n. med. Aleksandrę Żerdzińską. Dzięki wbudowanej ochronie przeciwsłonecznej, nasz krem redukuje konieczność stosowania wielu warstw kosmetyków i zapewnia ciągłą fotoprotekcję.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność
199.00
szt. Do przechowalni